start / Aktualności / Panel pt. Prezydencja Chorwacji w Inicjatywie Trójmorza: dyplomacja wielopoziomowa na Samorządowym Kongresie Trójmorza w Lublinie

Panel pt. Prezydencja Chorwacji w Inicjatywie Trójmorza: dyplomacja wielopoziomowa na Samorządowym Kongresie Trójmorza w Lublinie

 

W Lublinie w dniach 27–28 maja 2026 roku odbył się VI Samorządowy Kongres Trójmorza zorganizowany przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Program obejmował rozbudowane Forum Naukowe jako osobną część agendy. Kolejny raz ISP PAN był jednym z partnerów merytorycznych Kongresu. 

W panelu pt. Prezydencja Chorwacji w Inicjatywie Trójmorza: dyplomacja wielopoziomowa, udział wzięli:  

  • Moderator: dr hab. Magdalena Bainczyk, prof. na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie, główna analityczka w Instytucie Zachodnim
  • Szymon Szynkowski vel Sęk, Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Trójmorza
  • dr hab. Agnieszka Orzelska-Stączek, prof. ISP PAN, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk
  • dr Sandro Knezović, analityk w Instytucie Rozwoju i Stosunków Międzynarodowych w Zagrzebiu  (Institut za razvoj i međunarodne odnose, IRMO)
  • Paweł Nierada, współzałożyciel Three Seas Business Council (TSBC)
  • dr Łukasz Lewkowicz, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o Kongresie na oficjalnej stronie https://congress.lubelskie.pl  oraz na profilu na fb.